HAKKIMIZDA

Yaklaşık 4 bin aktif üyesi ve kurumsallaşan yapısıyla Türkiye’nin en önde gelen meslek odalarından biri olan İKO, kurulduğu 1969 senesinden günümüze sürekli büyüyor ve gelişiyor.

KUYUMCULUK SEKTÖRÜ

Dünya’da M.Ö. 4000 yıllarına kadar uzanan altın üretiminin geçmişi Anadolu’da M.Ö. 3000’li yıllara kadar dayanıyor.

ÜYELİK HİZMETLERİ

Üyelerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayıp karşılamayı hedefleyen İKO, ekspertiz hizmetinden, terazi kontrollerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunuyor.

EĞİTİM

İKO olarak sektörün büyümesi ve gelişmesinin eğitimle olacağına inanıyor, bu doğrultuda çıraklık, ustalık, okullar, formlar gibi sektörel eğitime dayalı çalışmalar yapıyoruz.

BASIN

Sizler için hazırladığımız Goldnews ve İKOvizyon adlı yayınlarımızla, sektör ve İKO hakkındaki en güncel haberleri paylaşıyoruz.İKO Başkanı Norayr İşler, Bloomberg TV'de sektörle ilgili açıklamalarda bulundu

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Norayr İşler, Bloomberg TV'de Ali Çağatay'ın sorularını yanıtladı.
Devamı

Mücevher ve Değerli Taş Merkezi projesinde tarihi gün…

İstanbul Kuyumcular Odası’nda Türkiye’nin ilk yerli ve milli gemoloji laboratuvarının kurulmasını sağlayan Mücevher ve Değerli Taş Merkezi projesinin kapanış toplantısı yapıldı. Toplantıya İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz da katıldı.
Devamı

TÜRKİYE'NİN İLK MİLLİ GEMOLOJİ LABORATUVARI HİZMETİNİZDE…

Gelişmiş teknik cihazlar ve uzman gemologlarımızla uluslararası standartlarda hizmet veren Türkiye'nin ilk milli gemoloji laboratuarımızda taşlarınıza ve mücevherlerinize uygun fiyatlarla sertifika almak için sizi laboratuvarımıza bekliyoruz.
Devamı

Birlik Taslak çalışması Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda…

Sektör, Bakanı’yla buluştu! Norayr İşler başkanlığındaki sektör heyeti, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na yeniden seçilen Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkçi’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Heyet, ziyarette Bakan Tüfenkçi’ye Türkiye Kuyumcular Birliği Yasa Teklif Taslağı çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Devamı

İKO’da marka, patent ve endüstriyel tasarım semineri

Mücevher ve Değerli Taşlar Projesi kapsamında, Marka, Patent ve Endüstriyel Tasarım semineri yapıldı. Seminer sonunda katılımcılara sertifika verildi.
Devamı

GLT’ye İSTESOB’tan başarı ödülü

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB), Türkiye’nin ilk yerli ve milli mücevher laboratuvarı GLT’ye başarı ödülü verdi.
Devamı

İKO, İsrail Elmas Borsası’yla işbirliği anlaşması imzaladı!

14–18 Şubat tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Elmas Haftası’na katılan İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Norayr İşler, İsrail Elmas Borsası Başkanı Yoram Dvash’la işbirliği anlaşması imzaladı.
Devamı

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, turizmcilerle biraraya geldi

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, AK Parti Fatih İlçe Başkanlığının düzenlediği ‘Turizm Buluşması’ programında turizmcilerle biraraya geldi.
Devamı

İKO Mücevher Merkezi’nde eğitimler başladı!

İstanbul Kuyumcular Odası’nın geliştirdiği ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Mücevher ve Değerli Taş Merkezi projesinde sektöre ve öğrencilere ücretsiz taş eğitimleri verilmeye başlandı.
Devamı

Başkanlar, “Birlik Taslağı” için Antalya’da toplandı!

Kuyumcu oda ve dernek başkanları, İstanbul Kuyumcular Odası’nın hazırladığı Türkiye Kuyumcular Birliği Yasa Teklifi Taslağı için Antalya’da bir araya geldi. Antalya Kuyumcular Odası’nın ev sahipliğinde yapılan çalıştayda başkanlar, taslakla ilgili görüşlerini dile getirdi, değişmesi gereken maddeler üzerinde fikir alışverişinde bulundu. Başkanlar, önümüzdeki aylarda taslağa nihai şeklini vermek üzere yeniden bir araya gelecek.
Devamı