HAKKIMIZDA

Yaklaşık 4 bin aktif üyesi ve kurumsallaşan yapısıyla Türkiye’nin en önde gelen meslek odalarından biri olan İKO, kurulduğu 1969 senesinden günümüze sürekli büyüyor ve gelişiyor.

KUYUMCULUK SEKTÖRÜ

Dünya’da M.Ö. 4000 yıllarına kadar uzanan altın üretiminin geçmişi Anadolu’da M.Ö. 3000’li yıllara kadar dayanıyor.

ÜYELİK HİZMETLERİ

Üyelerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayıp karşılamayı hedefleyen İKO, ekspertiz hizmetinden, terazi kontrollerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunuyor.

EĞİTİM

İKO olarak sektörün büyümesi ve gelişmesinin eğitimle olacağına inanıyor, bu doğrultuda çıraklık, ustalık, okullar, formlar gibi sektörel eğitime dayalı çalışmalar yapıyoruz.

BASIN

Sizler için hazırladığımız Goldnews ve İKOvizyon adlı yayınlarımızla, sektör ve İKO hakkındaki en güncel haberleri paylaşıyoruz.İKO-Borsa İstanbul işbirliği başladı!

İKO Başkanı Norayr İşler ve Başkan Vekili Sarp Tarhanacı, Borsa İstanbul Başkanı İbrahim Turhan’la bir araya gelerek, Torba Yasa’ya giren vergi düzenlemesi sonrasında iki kurum arasındaki işbirliği imkanlarını masaya yatırdı.
Devamı

39.İstanbul Jewelry Show Ekim Fuarı

UBM Rotaforte’nin organize ettiği 16 -19 Ekim “İSTANBUL JEWELRY SHOW” Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR Expo)’da düzenlenen törenle başladı.
Devamı

ÖTV Kalktı

İstanbul Kuyumcular Odası öncülüğünde Mücevher İhracatçıları Birliği, TOBB Kuyumculuk Sanayi Meclisi, Kuyumcukent ve İTO Kuyumculuk Komitesi’yle oluşturulan diyalog ortamı ve kurumların koordineli çalışmaları sonucunda, “ÖTV” sorunu çözüldü.
Devamı

Meslek standartları için çalışmalar sürüyor

Türk kuyumculuk sektörünün temsil kuruluşları, Avrupa Birliği’ne uyum kapsamında, kuyumculuk meslek standartlarının belirlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.
Devamı

Krediniz için teminat KGF’den!

null
Devamı

Perakende Komisyonu, Maltepe ve Sancaktepe’de esnafla buluştu

null
Devamı