HAKKIMIZDA

Yaklaşık 4 bin aktif üyesi ve kurumsallaşan yapısıyla Türkiye’nin en önde gelen meslek odalarından biri olan İKO, kurulduğu 1969 senesinden günümüze sürekli büyüyor ve gelişiyor.

KUYUMCULUK SEKTÖRÜ

Dünya’da M.Ö. 4000 yıllarına kadar uzanan altın üretiminin geçmişi Anadolu’da M.Ö. 3000’li yıllara kadar dayanıyor.

ÜYELİK HİZMETLERİ

Üyelerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayıp karşılamayı hedefleyen İKO, ekspertiz hizmetinden, terazi kontrollerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunuyor.

EĞİTİM

İKO olarak sektörün büyümesi ve gelişmesinin eğitimle olacağına inanıyor, bu doğrultuda çıraklık, ustalık, okullar, formlar gibi sektörel eğitime dayalı çalışmalar yapıyoruz.

BASIN

Sizler için hazırladığımız Goldnews ve İKOvizyon adlı yayınlarımızla, sektör ve İKO hakkındaki en güncel haberleri paylaşıyoruz.İKO Başkanı Norayr İşler, Bloomberg TV'de sektörle ilgili açıklamalarda bulundu

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Norayr İşler, Bloomberg TV'de Ali Çağatay'ın sorularını yanıtladı.
Devamı

Mücevher ve Değerli Taş Merkezi projesinde tarihi gün…

İstanbul Kuyumcular Odası’nda Türkiye’nin ilk yerli ve milli gemoloji laboratuvarının kurulmasını sağlayan Mücevher ve Değerli Taş Merkezi projesinin kapanış toplantısı yapıldı. Toplantıya İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz da katıldı.
Devamı

TÜRKİYE'NİN İLK MİLLİ GEMOLOJİ LABORATUVARI HİZMETİNİZDE…

Gelişmiş teknik cihazlar ve uzman gemologlarımızla uluslararası standartlarda hizmet veren Türkiye'nin ilk milli gemoloji laboratuarımızda taşlarınıza ve mücevherlerinize uygun fiyatlarla sertifika almak için sizi laboratuvarımıza bekliyoruz.
Devamı

Birlik Taslak çalışması Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda…

Sektör, Bakanı’yla buluştu! Norayr İşler başkanlığındaki sektör heyeti, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na yeniden seçilen Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkçi’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Heyet, ziyarette Bakan Tüfenkçi’ye Türkiye Kuyumcular Birliği Yasa Teklif Taslağı çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Devamı

İKO, Bağcılar’da Suriyeli esnafı denetledi

İstanbul Kuyumcular Odası’nın Genel Sekreteri Ali Ramazan Şanto ve Reşit Durbak’tan oluşan Denetim Ekibi, esnafın, ‘Pazar günleri dükkan açıyorlar.’ şikayeti üzerine Bağcılar’daki Suriyeli kuyumcuları denetledi.
Devamı