HAKKIMIZDA

Yaklaşık 4 bin aktif üyesi ve kurumsallaşan yapısıyla Türkiye’nin en önde gelen meslek odalarından biri olan İKO, kurulduğu 1969 senesinden günümüze sürekli büyüyor ve gelişiyor.

KUYUMCULUK SEKTÖRÜ

Dünya’da M.Ö. 4000 yıllarına kadar uzanan altın üretiminin geçmişi Anadolu’da M.Ö. 3000’li yıllara kadar dayanıyor.

ÜYELİK HİZMETLERİ

Üyelerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayıp karşılamayı hedefleyen İKO, ekspertiz hizmetinden, terazi kontrollerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunuyor.

EĞİTİM

İKO olarak sektörün büyümesi ve gelişmesinin eğitimle olacağına inanıyor, bu doğrultuda çıraklık, ustalık, okullar, formlar gibi sektörel eğitime dayalı çalışmalar yapıyoruz.

BASIN

Sizler için hazırladığımız Goldnews ve İKOvizyon adlı yayınlarımızla, sektör ve İKO hakkındaki en güncel haberleri paylaşıyoruz.TERAZİ MUAYENESİ

Terazi Muayeneleri Özel Yetkili Muayene Kuruluşlarınca yapılmaktadır. 2017 yılı terazi muayenesi için İstanbul Kuyumcular Odası'na veya NOBO Kalibrasyon'a müraacat edebilirsiniz.

Müraacat numaraları :

İstanbul Kuyumcular Odası 
0212 5162757

NOBO Kalibrasyon
0212 438 74 28

0212 438 78 83

Ayrıca aşagıdaki linklerden gerekli formları indirip 28 Şubat'a kadar Odamıza ya da NOBO Kalibrasyon'a teslim edilmesi gerekmektedir. Hizmet Talep Formunu firmanızın antetli kağıdına çıkış alınması gerekmektedir. 

Hizmet talep formu için tıklayınız  

Müşteri sözleşmesi için tıklayınız