HAKKIMIZDA

Yaklaşık 4 bin aktif üyesi ve kurumsallaşan yapısıyla Türkiye’nin en önde gelen meslek odalarından biri olan İKO, kurulduğu 1969 senesinden günümüze sürekli büyüyor ve gelişiyor.

KUYUMCULUK SEKTÖRÜ

Dünya’da M.Ö. 4000 yıllarına kadar uzanan altın üretiminin geçmişi Anadolu’da M.Ö. 3000’li yıllara kadar dayanıyor.

ÜYELİK HİZMETLERİ

Üyelerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayıp karşılamayı hedefleyen İKO, ekspertiz hizmetinden, terazi kontrollerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunuyor.

EĞİTİM

İKO olarak sektörün büyümesi ve gelişmesinin eğitimle olacağına inanıyor, bu doğrultuda çıraklık, ustalık, okullar, formlar gibi sektörel eğitime dayalı çalışmalar yapıyoruz.

BASIN

Sizler için hazırladığımız Goldnews ve İKOvizyon adlı yayınlarımızla, sektör ve İKO hakkındaki en güncel haberleri paylaşıyoruz.TÜM HABERLER

GLT’ye İSTESOB’tan başarı ödülü

haberler 1

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) başkanlar kurulu toplantısı, İSTESOB’a bağlı oda başkanların katılımıyla Bakırköy İncirli’deki Birlik Merkezi’nde gerçekleşti. İSTESOB’un son bir yıllık faaliyetlerinin anlatıldığı toplantıda İSTESOB başkanı Faik Yılmaz, esnafın birçok sorununa çözüm olacak düzenlemelerin yapıldığını belirterek, İcra Kurulu’nun alacağı kararların yasalaşması halinde esnafın rahat bir nefes alacağını dile getirdi.  

 

GLT, ödül aldı!

İstanbul Kuyumcular Odası’nın (İKO) geliştirdiği ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen Kuyumculukta Küresel Liderlik İçin Bilgi ve Teknoloji Odaklı Mücevher ve Değerli Taş Merkezi projesiyle oluşturulan Türkiye Gemoloji Laboratuvarı (GLT), toplantıda başarılı projeler kapsamında değerlendirilerek ödüle layık görüldü. İSTESOB Başkanı Yılmaz, hem kuyumculara hem de tüketiciye pırlanta, renkli taş ve mücevher sertifikası veren GLT başarı ödül plaketini İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı (İKO) Norayr İşler’e verdi.