İSTANBUL KUYUMCULAR ODASI
  İletişim İnsan Kaynakları Anasayfa
 
YAYINLAR
GOLDEN SHINE
İKO VİZYON
GOLD NEWS
EĞİTİM
Mesleki Örgün Eğitim Kurumları
Mesleki Yaygın Eğitim Kurumları
Ön Lisans Programları
Yüksek Lisans Programları
Yurtdışında Eğitim
Özel Eğitim Merkezleri
Kalfalık - Ustalık Belgesi
STAJLAR
Kuyumculuk Sektöründe Staj
Staj Yeri Talep Formu
Stajyer Öğrenci Talep Formu
TEŞVİKLER
FUARLAR
İNSAN KAYNAKLARI
GENEL KONULAR
Vergi Takvimi
Bunları Biliyor musunuz?
Kapalıçarşı
Kuyumcu Sözlüğü
SEKTÖREL FAALİYETLER
 E-Posta Ekle
E-Posta

Kuyumculuk Sektöründe Staj

Günümüzde kuyumculuk sektörü, teorik bilginin yanı sıra, el yeteneği ve işletme kültürüne sahip elemanlar istihdam etmek istemekte. İstanbul Kuyumcular Odası sektörün bu beklentilerine cevap vermek, okullarda verilen teorik ve uygulamalı eğitimleri öğrencilerin bir işletme çatısı altında pekiştirmelerini sağlamak amacıyla meslek liseleri ve meslek yüksek okullarının staj koordinasyonlarına destek olmaktadır.

İstanbul Kuyumcular Odası’nın koordinasyonuna destek olduğu stajlar, meslek liselerinin kuyumculuk bölümünde okuyan öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirilen ve bir eğitim yılını kapsayan işletme stajlarıdır. Bu stajlarda, öğrenciler haftanın 3 günü işletmede staj görmekte, 2 günü okullarında eğitime devam etmektedirler.

Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinin yaz stajları ise, 20 işgününü kapsamaktadır. Bu süre zarfında öğrenciler, işletme stajına başladıkları gün itibarıyla o işletmede staj görmekte, mesleki yetenek ve bilgilerini geliştirmenin yanı sıra, sektör kültürünü işletme bazında etüd etmektedirler.

Gerek, yaz dönemi stajları, gerek işletme stajlarının amacına ulaşabilmesi, sektörün daha sonra istihdam edebileceği nitelikte elemanların yetişebilmesi için, öğrencilerin işletmenin hemen her bölümünde çalışması, farklı uygulamaları ve branşları görmeleri son derece önemlidir.

Kuyumculuk sektöründe staj yapmak veya kuyumculuk bölümlerinde okuyan öğrencileri bünyelerine stajyer olarak kabul etmek için lütfen aşağıda size uygun olan formu doldurup gönderin.

 
 
Yazdır | Arkadaşıma Gönder
 
Ana Sayfa   |   .
 
İSTANBUL KUYUMCULAR ODASI © 2007 | Her Hakkı Saklıdır | Detaylı bilgi için: info@iko.org.tr
Web Sitesi Tasarımı ve Programlama | Webpaketi.com